Tööde liigid

Enne kui jäljendid või proovist tulnud tööd hambatehnikuteni jõuavad desinfitseeritakse nad osoneeritud veega. Osonaator muudab tavalise kraanivee osoneeritud veeks, mis hävitab 10 sekundi jooksul nii viirused kui bakterid.

Kõikide protsesside tarvis oleme hambalaborile seadnud kriteeriumid, mis peavad olema täidetud.

Kipsmudelid
Kipsmudelite valmistamiseks kasutame kõrgkvaliteedilisi kipse ning seadmeid, mis on läbi aastate tõestanud meie hambalaboris oma sobivust, peamiselt Amann-Girrbach ning Picodent. Amann-Girrbach Smartbox doseerib automaatselt kipsi ja vee õigesse vahekorda. Õhumullide vältimiseks kasutame mudelikipside segamiseks vaakumsegajat. Kombineeritud mudelite valmistamiseks kasutame Amann-Girrbachi Giroform soklisüsteemi. Enne töödega alustamist teostame kõikide mudelite analüüsi, eemaldame võimalikud defektid ning eelkontaktid.

Suust eemaldatavad tööd
Suust eemaldatavate proteeside valmistamiseks kasutame Heraeus Kulzeri erinevaid akrüülmasse, nii PMMA kui valguskõvanevaid. Kasutusel on erinevas valikus akrüülhambad, sealhulgas kõrgkvaliteethambad nii Ivoclarilt, Vitalt kui DeguDendilt.
Kroom-koobalt partsiaalproteeside puhul kasutame DeguDendi Vitallium kroomkoobaltit. Tegemist on äärmiselt vastupidava, kerge ja suurepärase läikega materjaliga.

Suust mitte-eemaldatavad tööd
Suust mitte-eemaldatavate tööde osakonnas valmistatakse erinevaid tööliike, kasutades selleks erinevaid materjale ning innovaatilist tehnoloogiat. Keraamiliste tööde valmistamisel kasutame GC keraamikamasse: metallokeraamikaks GC Initial MC, tsirkooniumtöödeks GC Initial LiSi ning presskeraamikaks Ivoclari e.max Press, samuti GC press nööpe.
Enamuse tsementeeritavatest kroom-koobalt karkassidest tellime Straumann CAD/CAM skanneriga  Saksamaalt või siis SINERGIASCAN-ga otse Itaaliast. Skanneeritud karkassid jõuavad hambalaborisse maksimaalselt 3 tööpäeva jooksul.  Karkassid on esmaklassilise istuvuse, täpsuse ja homogeensusega.

Tsirkooniumtööd
Populaarsete tsirkooniumtööde valmistamiseks kasutame uue generatsiooni CAD/CAM tehnoloogial põhinevat freesi imes-icore, mis võimaldab nende tootmist otse meie enda hambalaboris. Tsirkooniumist valmistatakse täisanatoomilisi zirkoonium kroone ja sildasid. Samuti kroonide kapesid ja sildade karkasse. In-, on- ja overlay’d ning individuaalseid implantaadi abutmente. Vältimaks mikropragusid ning suuremaid lõhenemisi kasutame tsirkooniumtööde töötlemiseks ainult vesijahutusega turbiinmootorit.

Implantaaditööd
Valmistame igapäevaselt erinevaid töid implantaatidele ning oleme omandanud pikaajalisi kogemusi, kuidas ja milliseid erinevaid lahendusi klientidele pakkuda. Vastavalt hambaarsti soovile valmistame nii tsementeeritavaid kui kruvitavaid variante, nii purretel, lokaatoritel kui kuul-ankrutel. Kasutatavateks materjalideks on kuld, kroomkoobalt, tsirkoonium ning titaan. Kaarli Hambalaboril on 15 aastane kogemus Straumann implantaatidega. Samuti on meil pikaajaline kogemus Nobel-Biocare, Friadendi, Ankylose, Oktagoni, Dess, Astra ja paljude teiste enim levinud implantaatidega.

Splindid
Üha populaarsemad on erinevad freesitud, prinditud ja pressitud splindid. Freesitud splindid on esmaklassilise istuvuse, täpsuse ja homogeensusega.
Hambaarstide ja patsientide tagasiside on olnud väga positiivne.

Ortodontilised tööd
Hambalabori algusaegadest saadik oleme valmistanud ka ortodontilisi aparaate. Tootevalik on kasvanud alates tavalistest reteineritest, splintidest ja hambakaitsmetest ning lõpetades juba keerulisemate hammaskonda korrigeerivate aparaatidega. Palju kasutame Forestadent, Dentaurum ja Dreve tooteid ja materjale.

Laserkeevitus
Aastast 2007 on hambalaboris kasutusel ka laserkeevitussüsteem, mis võimaldab eriti täpseid ning kõrget kvaliteeti nõudvaid keevitusi. DeguDendi laserkeevitusaparaat Connexion II Ergo võimaldab keevitada kroom-koobaltit, kulda, titaani ja teisi metalle. Abiks on metallkarkasside parandamisel, klambrite taastamisel, erinevate metallide kokkusobitamisel, metalli toe kasvatamisel, retentsioonide loomisel ning aitab ka sillakarkasside kõikumise puhul.