Tööde liigid

Enne hambatehnikuteni jõudmist desinfetseeritakse tööd osoneeritud veega. Osonaator muudab tavalise kraanivee osoneeritud veeks, mis hävitab 10 sekundi jooksul nii viirused kui bakterid.
Kõikide protsesside tarvis oleme hambalaborile seadnud kriteeriumid, mis peavad olema täidetud.

Kipsmudelid
Kipsmudelite valmistamiseks kasutame kõrgkvaliteedilisi kipse ning seadmeid, mis on läbi aastate tõestanud meie hambalaboris oma sobivust, peamiselt Amann-Girrbach ning Picodent. Moodne seade Amann-Girrbach Smartbox doseerib automaatselt kipsi ja vee õigesse vahekorda. Õhumullide vältimiseks kasutame mudelikipside segamiseks vaakumsegajat. Kombineeritud mudelite valmistamiseks kasutame Amann-Girrbachi Giroform soklisüsteemi. Enne töödega alustamist teostame kõikide mudelite analüüsi, eemaldame võimalikud defektid ning eelkontaktid.

Suust eemaldatavad tööd
Suust eemaldatavate proteeside valmistamiseks kasutame DeguDendi ja Heraeus Kulzeri erinevaid akrüülmasse, nii PMMA kui valguskõvanevaid. Kasutusel on erinevas valikus akrüülhambad, sealhulgas kõrgkvaliteethambad nii Ivoclarilt, Vitalt kui DeguDendilt.
Kroom-koobalt partsiaalproteeside puhul kasutame Elefanti (endine Austenal) Vitallium kroomkoobaltit. Tegemist on äärmiselt vastupidava, kerge ja suurepärase läikega materjaliga, mille kasutusõigus üle terve maailma on vaid valitud hambalaboritel.

Suust mitte-eemaldatavad tööd
Suust mitte-eemaldatavate tööde osakonnas valmistatakse mitmete tööde liike, kasutades selleks erinevaid materjale ning innovaatilisi tehnikaid. Keraamiliste tööde valmistamisel kasutame Degudendi keraamikamasse: metallokeraamikaks Duceram Kiss, tsirkooniumtöödeks Duceram Kiss Cercon ning presskeraamikaks Finess.
Enamuse tsementeeritavatest kroom-koobalt karkassidest tellime Straumann CADCAM skanneriga Saksamaalt. Skanneeritud karkassid jõuavad hambalaborisse maksimaalselt 3 tööpäeva jooksul. Straumanni karkassid on esmaklassilise istuvuse, täpsuse ja homogeensusega.

Tsirkooniumtööd
Populaarsete tsirkooniumtööde valmistamiseks kasutame nii Straumann CADCAM skannerit kui ka DeguDent Cercon CAD/CAM süsteemi, mis võimaldab nende tootmist hambalaboris. Tsirkooniumist valmistatakse kaped, sildade karkassid, vahelukkudega sillakarkassid, in-, on- ja overlay’d ning individuaalsed implantaadi abutmendid. Vältimaks mikropragusid ning suuremaid lõhenemisi kasutame tsirkooniumkarkasside töötlemiseks ainult vesijahutusega turbiinmootorit.

Implantaaditööd
Valmistame igapäevaselt ka erinevaid töid implantaatidele ning oleme omandanud pikaajalisi kogemusi, kuidas ja milliseid erinevaid lahendusi klientidele pakkuda. Valmistame nii tsementeeritavaid kui kruvitavaid variante, nii purretel kui kuul-ankrutel. Kasutatavateks materjalideks on kuld, kroomkoobalt, tsirkoonium ning titaan. Kogemusi on meil Straumanni, Nobel-Biocare, Friadendi, Astra, PHI ja paljude teiste enim levinud implantaatidega.
Kuna implantaaditööd nõuavad enamasti palju erinavaid komponente ning ka tööde teostamine nõuab tavalisest suuremat tähelepanu, on hambalabor oma hinnakirja selliste tööde puhul lihtsustanud komplekshindadega.
Hinnakirjas leiduva abutmendi hind (näiteks #8144 Implantaadi abutment Frialit) sisaldab tarne transporti, abutmendi töötlemist hambalaboris ning silikoonist igememaski. Arvele lisatakse kipsmudelite ja suprakonstruktsiooni hind.
Väärismetallist tööde puhul lisandub materjali hind ning kui implantaadisüsteemil puudub interlock (abutment ei fikseeru analoogile ja roteerub), lisandub arvele GC Pattern Resinist valmistatud positsioneerimisvõti.

Hinnanäidis implantaaditöö puhul:
Kui hambaarst tellib näiteks tsementeeritava kolmeühikulise silla Straumann implantaatidele, kus 1 abutment saab olla sirge kuid teine 15° nurgaga, siis arvele kirjutatakse ainult:
8142 Implantaadi abutment Straumann sirge
8143 Implantaadi abutment Straumann nurgaga
8113 Metallokeraamiline kroon või vahelüli x3
8141 Implantaadi analoogkruvi x2
8102 Kombineeritud mudel, implantaadimudel
8100 Vastuhambumus

Kui hambaarst saadab implantaadi abutmendid ning analoogid tööga kaasa, siis abutmendi asemel kirjutatakse arvele nendega teostatav töö ehk silikoonist igememask ning abutmendi töötlus.

Ortodontilised tööd
Hambalabori algusaegadest saadik oleme valmistanud ka ortodontilisi aparaate. Tootevalik on kasvanud alates tavalistest reteineritest, splintidest ja hambakaitsmetest ning lõpetades juba keerulisemate hammaskonda korrigeerivate aparaatidega. Palju kasutame Forestadent ja Dreve tooteid ja materjale.

Laserkeevitus
Aastast 2007 on hambalaboris kasutusel ka laserkeevitussüsteem, mis võimaldab eriti täpseid ning kõrget kvaliteeti nõudvaid keevitusi. DeguDendi laserkeevitusaparaat Connexion II Ergo võimaldab keevitada kroom-koobaltit, kulda, titaani ja teisi metalle. Abiks on metallkarkasside parandamisel, klambrite taastamisel, erinevate metallide kokkusobitamisel, metalli toe kasvatamisel, retentsioonide loomisel ning aitab ka sillakarkasside kõikumise puhul.